Головна Мапа сайту Контакти
RSS

Новини каналу

3 приголомшливих тексти про те, чого не вчать у школах

3 приголомшливих тексти про те, чого не вчать у школах

9 лютого 2018 | 13:23

У 2011 році пішов з життя один з найлегендарішних людей нашого часу Стів Джобс. Через деякий час був опублікований його останній лист, у якому він говорить про ті мудрі речі, які усвідомив на порозі смерті. Засновник Apple - не єдиний, хто обрав такий спосіб донести світові свої думки. Багато великих людей ділилися своїм життєвим досвідом саме в такій формі. Ми зібрали кілька листів, які є джерелом безцінної мудрості.
 

Прощальний лист Стіва Джобса
 

Стів Джобс пішов з життя 5 жовтня 2011 року. До цього кілька років він страждав від раку, страшної невиліковної хвороби. Знаючи, що його дні були злічені, він написав цього листа, як повчання всім, хто живе.

"Мені вдалося досягти вершини успіху в світі бізнесу. Багато хто вважає, що моє життя - це уособлення успіху.
Але зізнаюся, окрім роботи, у мене не так багато радощів. І взагалі, багатство - це лише факт життя, до якого я просто звик.
На даний момент я лежу на лікарняному ліжку і згадую все моє життя. Тепер я зрозумів, що багатство та визнання, якими я так пишався, втратили своє колишнє значення перед обличчям смерті.
Коли в темряві я дивлюся на зелене світло, що йде від апарату життєзабезпечення, і чую характерний механічний звук, я відчуваю наближення смерті й дихання Бога. Тепер, коли у нас достатньо грошей, саме час подумати про абсолютно інші питання в житті, не пов'язані з багатством...
У житті є набагато важливіші речі. Можливо, для когось це стосунки, для інших - мистецтво чи дитячі мрії...
Постійна гонитва за наживою перетворює людину на маріонетку. Це сталося і зі мною.
Бог наділив нас почуттями, щоб ми могли розповісти про свою любов близьким.
Багатство, яке я нажив за своє життя, я не можу взяти з собою. Все, що я понесу з собою, - це лише спогади, пов'язані з любов'ю. Ось справжнє багатство, яке має слідувати за вами, супроводжувати вас, давати вам сили йти далі.
Любов здатна подолати величезні відстані. У житті немає меж. Досягайте висот, які ви хочете досягти. Йдіть туди, куди кличе вас серце. Це все у ваших руках.
Маючи гроші, ви можете найняти купу людей, які возитимуть вас, робитимуть щось по дому або по роботі. Але ніхто не візьме ваші хвороби на себе.
Матеріальні речі, які ми випускаємо, ще можна знайти, заробити, відшукати.
Але є одна річ, яку ніколи не знайдеш, якщо ти її втратив. Це життя.
Неважливо, скільки вам зараз років і чого ви домоглися. У нас у всіх настане день, коли завіса опуститься вниз...
Ваш скарб - це любов до своєї сім'ї, коханих, близьких, друзів...
Бережіть себе. Дбайте про інших".
 

Передсмертний лист Габріеля Гарсії Маркеса
 

Великий колумбійський письменник помер у 87 років, залишивши нам у спадок не тільки свої книги, а й це прощальний лист.

"Якби Господь Бог на секунду забув про те, що я тряпчана лялька, і дарував мені трохи життя, ймовірно, я не сказав би всього, що думаю; я б більше думав про те, що кажу.
Я б цінував речі не за їхню вартість, а за їхню значущість.
Я б спав менше, мріяв більше, усвідомлюючи, що кожна хвилина із закритими очима - це втрата шістдесяти секунд світла.
Я б ходив, коли інші від цього утримуються, я б прокидався, коли інші сплять, я б слухав, коли інші говорять.
І як би я насолоджувався шоколадним морозивом!
Якби Господь дав мені трохи життя, я б одягався просто, піднімався з першим променем сонця, оголюючи не лише тіло, а й душу.
Боже мій, якби у мене було трохи життя... Я не пропустив би і дня, щоб не говорити коханим людям, що я їх люблю. Я б переконував кожну жінку і кожного чоловіка, що люблю їх, я б жив у любові з любов'ю.
Я б довів людям, наскільки вони не праві, вважаючи, що коли вони старіють, то перестають любити: навпаки, вони старіють тому, що перестають любити!
Дитині я дав би крила і сам навчив би її літати.
Людей похилого віку я б навчив тому, що смерть приходить не від старості, а від забуття.
Я ж також багато чому навчився у вас, люди.
Я дізнався, що кожен хоче жити на вершині гори, не здогадуючись, що справжнє щастя чекає його внизу.
Я зрозумів, що, коли новонароджений вперше хапає батьківський палець крихітним кулачком, він хапає його назавжди.
Я зрозумів, що людина має право поглянути на іншу зверху вниз лише для того, щоб допомогти їй встати на ноги.
Завжди говори те, що відчуваєш, і роби те, що думаєш. Ні юнак, ні старий не може бути впевнений, що для нього настане завтра. Сьогодні, можливо, останній раз, коли ти бачиш тих, кого любиш.
Тому не чекай чогось, зроби це сьогодні, оскільки, якщо завтра не прийде ніколи, ти будеш шкодувати про той день, коли у тебе не знайшлося часу для однієї посмішки, одних обіймів, одного поцілунку, і коли ти був надто зайнятий, щоб виконати останнє бажання.
Підтримуй близьких тобі людей, шепочи їм на вухо, як вони тобі потрібні, люби їх і поводься з ними дбайливо, знайди час для того, щоб сказати: "мені шкода", "пробач мене, будь ласка" і "дякую", і всі ті слова любові, які ти знаєш.
Ніхто не запам'ятає тебе за твої думки. Проси у Господа мудрості та сил, щоб говорити про те, що відчуваєш. Покажи твоїм друзям, які вони важливі для тебе. Якщо ти не скажеш цього сьогодні, завтра буде таким же як вчора. І якщо ти цього не зробиш ніколи, ніщо не матиме значення.
Втілюй свої мрії. Ця мить прийшла".

Лист Марка Цукерберга новонародженій дочці

Два місяці тому у Марка Цукерберга та його дружини Прісцили народилася дочка, яку назвали Макс. З нагоди її народження засновник Facebook написав листа, який опублікував на своїй сторінці.

"Дорога Макс!
У нас з мамою поки не вистачає слів, щоб описати ту надію, яку ти дала нам своєю появою на світ. Твоє життя сповнене обіцянок, і ми дуже сподіваємося, що ти будеш рости здоровою та щасливою і зможеш їх здійснити.
Як і всі батьки, ми хочемо, щоб ти росла в кращому світі. Газети постійно кричать про те, як все жахливо, але насправді світ дійсно змінюється. Здоров'я людей поліпшується. Бідність скорочується. Знання ростуть. Люди об'єднуються. Технологічний процес допомагає зробити життя легшим і кращим.
Але зараз ми робимо недостатньо для вирішення тих проблем, з якими в майбутньому зіткнеться твоє покоління. це:
Хвороби. Сьогодні люди найбільше помирають від хвороб серця, раку, інсульту, нейродегенеративних та інфекційних захворювань. І ми можемо домогтися більш швидкого прогресу їхнього лікування.
Нерівність і роз'єднаність. Чи можемо ми знищити злидні та голод? Чи можемо забезпечити кожну людину на землі ліками? Чи можемо зробити так, щоб серед людей панували добро і розуміння? Чи можемо домогтися миру між різними народами? Так, наше покоління може всього цього досягти, потрібно лише сильно захотіти і докласти зусиль.
Стандартне навчання. Наше покоління виросло в класах, де всі зубрили одне й те ж. Я хочу, щоб ваше покоління ставило перед собою цілі в залежності від того, ким ви хочете стати. Студенти зможуть отримувати індивідуальну освіту, навіть якщо поруч немає хорошої школи - по інтернету. Ми вже почали розвивати таку систему освіти, і перші результати багатообіцяючі.
Діти, які ростуть в жахливих умовах. Технології самі по собі не вирішать наших проблем - кращий світ починається з побудови здорового суспільства. Це значить, що кожна дитина на землі - незалежно від кольору шкіри та достатку - повинна вчитися і рости щасливою. Твоя мама - лікар і вчитель, і для неї це питання найважливіше.
Ми з твоєю мамою вирішили присвятити наше життя вирішенню проблем, які гостро постануть перед тобою і твоїми однолітками. Я буду керувати Facebook ще багато, багато років, але всі ці питання дуже важливі, щоб відкладати їх до старості. Про них треба думати вже зараз.
Тому ми запустили благодійний фонд Chan Zuckerberg Initiative - ми хочемо бути серед тих людей, які розвивають людський потенціал і намагаються зробити так, щоб всі діти планети могли рости здоровими та щасливими. Головні цілі нашого фонду - розвиток індивідуального навчання, лікування хвороб, об'єднання людей і створення сильних спільнот.
Протягом життя ми поступово продамо 99% наших акцій Facebook - на даний час близько $45 млрд. - і передамо гроші у наш благодійний фонд. Ми в курсі, що це не так вже й багато, у порівнянні зі знаннями і талантами людей, які вже працюють над створенням кращого світу. Але ми робимо, що можемо.
Я розумію, що у всіх, хто мене зараз читає, є купа питань. Ми з Прісцилою розповімо докладніше про все трохи пізніше. А поки що ми дивимося на малечу і думати не можемо ні про що інше.
Макс, ми так тебе любимо. І ми впевнені, що робити світ кращим для тебе і всіх дітей - це наша відповідальність. Ми бажаємо тобі життя, у якому буде стільки ж любові, надії та радості, скільки ти даєш нам. Ми мріємо побачити, якою ти станеш і що ти принесеш в цей світ".