Сьогодні минає 120 років зо дня народження Чарлі Чапліна. Цей день відзначають в усьому світі виставами та ретроспективами фільмів за його участю. Ми дослідили вплив Чапліна на українських шоуменів, мімів та драматичних акторів.
Сьогодні минає 120 років зо дня народження Чарлі Чапліна. Цей день відзначають в усьому світі різноманітними виставами та ретроспективами фільмів за його участю. Наші репортери і самі захопилися творчістю геніального вусаня. І дослідили вплив Чапліна на українських шоуменів, мімів та драматичних акторів.
Борис Барський, учасник комік-трупи "Маски:
- Чаплин - он наш земляк, одессит, потому что его бабушка была одеситкой, потому что юмористы только в Одессе и рождаются.
До творчості Чапліна комік-трупа "Маски" зверталася неодноразово. У чаплінівському стилі знімали фільми. Ці кадри - вже кольорові, а не чорно-білі, втім, тут використані ті самі прийоми: невдалі падіння, кумедний одяг, акцент - на міміці.
Борис Барський, учасник комік-трупи "Маски":
- Самая первая наша афиша, которая, ну в 84 году, когда "Маски" организовались. Вот первая афиша. Даже маски не написано. Ансамбль пантомимы.
Перша відеокасета, яку Барський купив за кордоном - з фільмом Чапліна. Сміявся - до істерики, навіть воду приносили.
Борис Барський, учасник комік-трупи "Маски":
- Уже нового ничего не придумаешь, уже Чаплин все, что сыграл, это можна ну только, отталкиваясь от географического положения, от социума, который тебя окружает, можна придуматиь какие-то там геги.
Ці міми об'їздили півсвіту з виставами і майстер-класами. Колективу "Мімірічі" більше 20 років. Як і Чаплін, вони теж розмовляють із глядачем міжнародною мовою жестів та вигадують смішні ситуації.
Ігор Іващенко, директор колективу "Мімірічі":
- Люди не смеються с человека, сам человек не смешной. Ну может быть интересный. Смеются только с ситуации. Например, там идет Чарли Чаплин, бах, упал. Все ха-ха-ха, смеються. То есть ситуация. Либо кто-то там его схватил, чю-чю-чю.
Захоплення Чапліним і вплинуло на вибір професії художнього керівника "Мімірічі". Його сценічне амплуа теж нагадує образ Великого коміка.
Андрій Гонсалес, художній керівник колективу "Мімірічі":
- Поэтому мы берем какие-то кусочки и вставляем в номера свои. В одном номере может один кусочок небольшой чаплиновский, в другом. Падения, какие-то агресии, агресоры там у нас, есть перепуганый. То есть как у Чаплина в кино.
Нове покоління "Мімірічі" виступає у 21 столітті, але фірмові прийоми, яким уже 90 років, залишаються актуальними: та ж міміка, ті ж сюжети.
Дарина Горова, журналіст:
- Розсмішити глядача без слів, створивши на екрані кумедну ситуацію, важко. Але вищий пілотаж - після цього змусити його розплакатися. Чапліну це вдавалося.
Німий, що говорив душею. Актор Богдан Бенюк називає Чапліна ще й хорошим драматичним артистом.
Богдан Бенюк, актор:
- Він був великим майстром-артистом, який вказував багатьом артистам, як, не підключаючи мовний апарат, а підключаючи тільки свою енергетику, донести багато тих речей, які будуть тут комком стояти. І люди будуть плакати, тішитися
Але постійно експлуатувати прийоми Чапліна не варто. Ще раз за це Оскара не дадуть.
Дарина Горова, Андрій Анастасов, Геннадій Анікеєнко, Ігор Мєхоношин, К1.