Головна Мапа сайту Контакти
RSS

Новини каналу

Пост обожнювання Ісландії

Пост обожнювання Ісландії

2 жовтня 2019 | 13:30

Велична країна з контрастною природою, дивовижними краєвидами, містична краса цих місць закохує в себе з першого кадру і назавжди.

На півночі Європи, майже біля самого полярного кола, посеред холодного моря є дивовижний острів. Його назва "Iceland" (льодова країна) говорить сама за себе. Майже вся територія острова вкрита вулканами та льодовиками. Таке надзвичайне поєднання льоду та полум'я робить природу Ісландії неймовірно красивою та унікальною. Адже такого немає більше ніде в світі. Сьогодні ми хочемо потішити вас і себе чудовими краєвидами Ісландії, а заразом поділитися незвичайними фактами, яких ви, можливо, не знали про цю чудову країну.

1. Враховуючи, що Ісландія знаходиться на самій півночі, можна було б припустити, що тут неймовірно холодно. Насправді це не так - навіть взимку температура не опускається нижче -4 градусів.

© -justk-

2. Погода в Ісландії може дуже різко змінюватися протягом дня. Тут навіть є прислів'я: "Якщо вам не подобається погода, зачекайте п'ять хвилин, і стане ще гірше".

3. Воду в Ісландії непотрібно очищати або фільтрувати, настільки вона чиста. Її можна пити просто з-під крану, адже вона потрапляє туди прямісінько з місцевих термальних джерел.

4. В Ісландії знаходиться найбільший льодовик Європи - Ватнайєкюдль.

© Alexander Shchukin

5. Єдиний у своєму роді курорт Блакитна лагуна - природний басейн під відкритим небом. Одне з 25 чудес світу за версією National Geographics. Тутешня вода має унікальний склад, що включає три активні компоненти: мінерали, діоксид кремнію та водорості. Дивовижний блакитний колір воді надає саме діоксид кремнію.

6. Ісландія - одна з найбільш малонаселених країн світу, тут проживає трохи більше трьохсот тисяч чоловік. Для порівняння - приблизно стільки ж людей живуть в невеликому обласному центрі України, наприклад, у Чернігові. У ісландських містечках і селищах, як правило, всі один одного знають, тому тут не прийнято закривати на ключ будинки або машини. Маленьких дітей у колясках батьки не боячись залишають без нагляду біля магазинів чи ресторанів. Піти до магазину за хлібом у піжамі - також абсолютно природна річ для ісландця.

7. Рівень злочинності тут практично дорівнює нулю. Місцевим поліцейським навіть не видають зброю.

© Wim Denijs

8. Армії в цій країні теж немає. Як і військово-морського флоту. Мешканці Ісландії, які дуже хочуть служити, можуть це зробити в лавах збройних сил Норвегії.

9. Майже ні в кого з ісландців немає прізвищ. Замість цього вони користуються патронімами - щось на зразок нашого "по батькові", - до імені батька вони просто додають суфікс "сон" ("син") або "доттір" ("дочка"). Наприклад, Гуннар Карлсон означає Гуннар, син Карла. А патронім співачки Бьорк Гудмунсдоттір безпомилково видає в ній дочку Гудмунса.

10. Національний вид спорту в Ісландії - це гандбол. Він підтримується на державному рівні, а імена гравців національної команди знає кожен мешканець країни.

© CoolbieRe

11. Місцеві чоловіки, на відміну від усіх інших чоловіків світу, надають перевагу зовсім не блондинкам, а брюнеткам. Пояснюється це просто, брюнетки тут - справжня рідкість, їх набагато менше, ніж блондинок. Тому жінки, здебільшого, перефарбовуються в більш темні кольори.

© 2010 Mathieu noel

12. Неймовірно, але ісландці досі вірять у ельфів! Тут навіть існує закон, в якому говориться про те, що якщо ви хочете побудувати будинок, ви повинні перевірити, чи немає на цій землі ельфійських будинків.

13. Довгі роки в Ісландії діяв сухий закон, який чомусь поширювався тільки на пиво. Тому коли його скасували, пиво в країні стало користуватися шаленою популярністю. Щорічно 1 березня ісландці відзначають День пива.

14. Практично у всіх мешканців Ісландії є профайли у фейсбуці.

15. 99 відсотків населення Ісландії - нащадки тих самих вікінгів. До речі, за тисячу років мова тут практично не змінилася, тому ісландці легко можуть читати саги про своїх славних предків в оригіналі.

© J. G. Damlow

16. В Ісландії немає залізниць. Проте, у деяких ісландців є невеликі особисті літаки, які можна використовувати для польотів у межах країни.

© One life

17. У 2007 році ООН визнала Ісландію найкращою країною для життя в світі.

© One life

Телепрограма