Головна Мапа сайту Контакти
RSS

Новини каналу

Місця на Землі з приголомшливою природою

Місця на Землі з приголомшливою природою

23 жовтня 2019 | 21:50

Наша планета - дивовижне і грандіозне місце, де сама природа створює шедеври крутіші за будь-якого, навіть найталановитішого архітектора. Гори, річки, озера, моря та водоспади - на Землі є тисячі куточків, які просто вражають своєю величчю. Сьогодні ми хочемо показати вам найбільш вражаючі.

Блакитні гори, Австралія

Сизуватий смог від випаровування евкаліптів надає цим горам блакитний відтінок, за що вони і отримали свою назву. На території Великих Блакитних Гір знаходиться цілих сім національних парків, у яких можна зустріти рідкісні види рослин і тварин. Головна визначна пам'ятка - це, звичайно, евкаліпти, яких тут більше 90 видів.

Озеро Луїз, Канада

Неймовірно красиве льодовикове озеро в оточенні величних Скелястих гір і яскравих зелених дерев. Струмки, які стікають з льодовиків, забарвлюють його воду у фантастичний лазуровий колір. Колись озеро називалося Смарагдовим, але пізніше було перейменовано у озеро Луїз на честь дочки королеви Вікторії, принцеси Луїзи.

Брайс-Каньйон , США

Каньйон Брайс на південному заході штату Юта нагадує величезний амфітеатр з гігантськими статуями. Такої химерної форми скелі набули через руйнування гірських порід і грунту під дією вітру, води та льоду. Милуватися каньйоном найкраще на сході або на заході, адже саме в цей час червоні, помаранчеві та білі кольори гір виглядають найбільш вражаюче.

Бухта Халонг, В'єтнам

У бухті Халонг в Південно-Китайському морі знаходиться більше трьох тисяч островів і скель. З в'єтнамської назва бухти перекладається як "Там, де дракон спустився в море". За легендою колись у горах неподалік жив великий дракон. Одного разу він вийшов до моря і пробив своїм хвостом долини та ущелини різноманітних форм. А коли він занурився в море, ці місця заповнилися водою, а на поверхні залишилися тільки маленькі клаптики землі.
 

Улін'юань, Китай

Скелі Улін'юань в китайському національному парку Чжанцзяцзе - дивовижне за своєю красою місце. Ці височенні гори в результаті вивітрювання пісковиків і вапняків набули химерних обрисів. Саме вони надихнули Джеймса Камерона на створення казкових гір на Пандорі в "Аватарі".
 

Пляж Навайо, Греція

На північному заході острова Закінф, одного з наймальовничіших Іонічних островів, є фантастично прекрасний пляж Навайо, з усіх боків оточений білими вапняковими скелями. Дістатися сюди можна лише по воді, що, втім, не зупиняє туристів.
 

Білі скелі Дувра, Великобританія

Скелі виглядають так приголомшливо завдяки тому, що у їхньому складі міститься крейда, підкреслена смугами чорного каменю. Завдяки такому яскравому забарвленню їх можна побачити навіть з протилежного боку протоки Па-Де-Кале - французького мису Грі-Не. Для англійських моряків Дуврські Білі скелі завжди були символом повернення на рідну землю, а письменники та поети присвятили цьому місцю безліч своїх творів.
 

Водоспад Вікторія, Замбія-Зімбабве

Африканці називали цей водоспад "Дим, що гримить", але в 1855 році шотландський дослідник і мандрівник Девід Лівінгстон перейменував його на честь англійської королеви Вікторії. Свої перші враження від водоспаду Лівінгстон описав у щоденнику: "Ніхто не може порівняти красу з чимось побаченим в Англії. Цього ніколи раніше не бачили очі європейців. На місця настільки прекрасні, схоже, дивилися тільки ангели у польоті".
 

Рисові тераси, Філіппіни

Рисові поля, розташовані на острові Лузон у північній частині Філіппінського архіпелагу, знаходяться на дуже крутих схилах і точно повторюють їхні природні контури. Цим полям вже більше двох тисяч років, і найкрасивіші з них вважаються національним надбанням країни.
 

Озеро Роторуа, Нова Зеландія

Озеро Роторуа утворилося на місці кратера вулкану і мовою маорі перекладається як "озеро кратера". Останнє виверження вулкану було 240 тисяч років тому, але геотермальна активність тут все одно дуже висока, через що в озері міститься багато сірки. Саме завдяки цій особливості озеро набуло свого унікального жовтого відтінку.
 

Бастай, Німеччина

Піщані скелі, які піднімаються над Ельбою майже на 200 метрів, колись були частиною оборонного кільця навколо фортеці Нойрат. А пізніше перетворилися на головну туристичну визначну пам'ятку німецького регіону Саксонська Швейцарія. Особливо мальовничим робить це місце унікальний Бастайський міст.
 

Плітвицькі озера, Хорватія

Води річки Корана, що течуть крізь вапняк, за тисячі років створили у центрі Хорватії живописний куточок з безліччю озер, водоспадів і печер. Помилуватися красою Плітвицьких озер щорічно приїжджають мільйони туристів. А ось купатися в них категорично заборонено, тому як це небезпечно для життя.
 

Чжан'є Данься, Китай

Геопарк Чжан'є Данься відомий своїми барвистими скелями. За 24 мільйони років вітер, дощ і рух тектонічних плит утворили тут подобу різнобарвного листкового пирога з горами та схилами різних форм і візерунків.
 

Галапагоські острови, Еквадор

Архіпелаг Галопагос у Тихому океані був відкритий іспанцями в 16 сторіччі й отримав свою назву від гігантських морських черепах, які жили тут. Багата флора та фауна островів завжди привертала увагу вчених-натуралістів. Саме тут Чарльз Дарвін провів своє перше дослідження, яке лягло в основу теорії еволюції.
 

Біла пустеля, Єгипет

На сході пустелі Сахара є невелика ділянка землі, яка нагадує поверхню іншої планети. Справа у тому, що багато мільйонів років тому тут був океан, який з часом висох, а вітер і піски перетворили його дно на Білу пустелю.
 

Канйо-Крісталес, Колумбія

Канйо-Крісталес вважається найкрасивішою річкою на планеті. У перекладі з іспанської назва означає "кришталева річка", але місцеві жителі називають її "річкою п'яти кольорів", адже вона насправді різнобарвна. Таким дивовижним забарвленням річка зобов’язана різним видам водоростей, які живуть у ній.