Головна Мапа сайту Контакти
RSS

Новини каналу

10 книг, яким зрадіє ваша дитина

10 книг, яким зрадіє ваша дитина

23 січня 2020 | 10:36

"Є злочини гірші за спалювання книг. Наприклад - не читати їх"
(C) Рей Бредбері

Ризикуємо здивувати вас, але хочемо попередити - в нашій сьогоднішній добірці не буде Мері Поппінс і Тома Сойєра. Не буде Аліси, Пеппі Довгої Панчохи і Мумій Тролів. У ній не буде навіть Гаррі Поттера. Ми самі обожнюємо цих героїв, але сьогодні нам захотілося розповісти не про них. Справа в тому, що для дітей написано багато інших чудових, але набагато менш відомих книг. Книг, яких, можливо, не читали ви, але їх безперечно варто прочитати вашій дитині. Після прочитання цих книг світ стає трішечки кращим і добрішим. І сьогодні в нашій добірці саме такі книги.

1. "Вафельне серце" - Марія Парр
"- Ми ніколи так більше не будемо робити, - пообіцяв я захекуючись.
- Не будемо так робити. Звичайно, ви не будете робити так! Ви з Оленою ніколи нічого не робите двічі. Ви завжди вигадуєте нові неподобства!"
Герої книги - хлопчик Трілле і дівчинка Олена - бешкетники, яких ще треба пошукати. Як і з будь-якими неслухняними дітьми, з ними відбувається безліч пригод, які викликають у читача то посмішку, то легкий смуток, але нікого не залишають байдужим. А, крім того, вони ще й змушують замислитися про справжні життєві цінності. Простою і зрозумілою для дітей мовою автор розповідає про найважливіші речі - дружбу, кохання, вірності.

2. "Поліна" - Елеонор Портер
"Яка різниця, тепло на вулиці або холодно, коли в твоїй кімнаті увесь день живе маленька веселка?"
Похмуру і нічим не примітну дійсність невеликого американського містечка порушує приїзд маленької Поліанни. У дівчинки є своя гра - радіти всьому, і цією радістю вона щедро ділитися з оточуючими людьми. Під натиском такого неймовірного позитиву життя містечка дивовижним чином змінюється.

3. "Пригоди Еміля з Леннібергі" - Астрід Ліндгрен
"Всі мешканці селища так сильно жаліли Свенсонів через їхнього хлопчика-бешкетника, що ніхто не відмовився дати по п'ятдесят ере. Зібрані гроші зав'язали у вузлик і принесли мамі Еміля зі словами: "Можливо, тут вистачить грошей, щоб відправити вашого Еміля до Америки?"
Бешкетник і фантазер Еміль вміє отримувати задоволення від усього на світі. До того ж у нього дуже добре серце, а всі свої витівки він робить не зі зла, просто йому хочеться розфарбувати цей сірий світ у яскраві тони. Спостерігаючи за пригодами Еміля, ви будете плакати і сміятися, переживаючи безліч найрізноманітніших емоцій. Єдина емоція, яку ви не відчуєте під час читання, - це нудьга.

4. "Таємничий сад" - Френсіс Бернетт
"Я дійшов висновку, що чари - це те, що штовхає, підіймає і взагалі робить речі з нічого. З чарів зроблені листя і дерева, квіти і птахи, борсуки, лисиці, білки і навіть люди. Значить, чари скрізь - і навколо нас, і у всіх інших місцях також"
Маленькій Мері Леннокс батьки приділяли небагато уваги. Можливо тому вона зросла примхливою та егоїстичною? Після смерті батьків, дівчинку відправляють до Англії до дядечка, який живе в маєтку з садом, зачиненим від усіх на ключ. Спочатку їй тут все здається чужим і непривітним, проте, з часом, дівчинці вдається не лише самій стати зовсім іншою людиною, а й змінити навколишній світ. І, звичайно ж, розгадати загадку таємничого саду.

5. "Казки дядечка Римуса" - Джоель Харріс
"Тільки не кидай мене у терновий кущ!"
Багато хто з вас, напевно, бачив мультфільм про веселі пригоди братика Кролика і Братця Лиса. А ось книгу читали далеко не всі. І даремно. Казки дядечка Римуса не тільки підіймають настрій, а й дають поживу для роздумів. А розмови героїв, від імені яких ведеться розповідь - дядечка Римуса і хлопчика, якому він розповідає свої історії - не менш цікаві, ніж пригоди казкових героїв.

6. "Матильда" - Роальд Даль
 "- Тату, - звернулася вона до батька, - ти можеш купити мені книгу?
  - Книгу? - Здивувався він. - Це ще навіщо?
  - Щоб читати, татусю?
  - Тобі що телевізора мало? У нас класний телик з дванадцятидюймовим екраном, а тобі книга, бач, знадобилася! Ти що, з глузду з
їхала?"
Маленька Матильда - справжній вундеркінд. Вона дуже розумна, кмітлива і обожнює читати. Життя посилає Матильді безліч випробувань, але завдяки своїй обдарованості, допитливості і зовсім не дитячій мудрості, дівчинка долає їх усі. До того ж їй вдається зберегти в душі віру в людей, доброту, безкорисливість і вміння співпереживати.

7. "Мій дідусь був вишнею" - Анджела Нанетта
"Я помітив, що, говорячи про мертвих, всі роблять серйозні обличчя і зітхають, навіть якщо ледь їх знали. А дідусь, навпаки, ніколи не сумував, коли ми говорили про бабусю.
- Для мене вона не померла, Тоніно. Запам'ятай: ти не вмираєш, поки тебе хтось любить"

Дідусь маленького Тонніно Оттавіо вірить, що дух померлих переселяється в ті речі, які людина любила за життя. А ще він вірить у те, що людина не вмирає, поки вишневі дерева продовжують жити для неї. Для того, щоб в це повірив і його онук, Оттавіо посадив вишневе дерево, яке стає хлопчикові найкращим другом. За допомогою Оттавіо Тонніно вчиться чути дерева, бачити і цінувати красу природи, бути добрим, любити життя таким, яке воно є.

8. "Срібні ковзани" - Мері Додж
"Мама каже, що в жилах бідних дітей кров біжить вгору і вниз, наспівуючи: "Я повинна їх зігріти! Я повинна їх зігріти!"
Брат і сестра Ханс і Гретель живуть у невеликому голландському містечку Брук і мріють взяти участь у перегонах на ковзанах, переможець якого отримає чудові срібні ковзани. Проблема в тому, що дітлахи дуже бідні, у них і простих ковзанів немає, що вже говорити про срібні. Але сила характеру, мужність, віра в добро і підтримка інших людей допомагають у будь-якій життєвій ситуації. А ще Мері Додж так цікаво і жваво описує звичаї та побут голландського містечка, що створюється повна ілюзія того, що ти сам якимось дивом потрапив у цю казку.

9. "Тато, мама, бабуся, вісім дітей і вантажівка" - Анне-Катаріна Вестлі
"Уявляєте, як важко одягти таку велику родину? Щастя ще, що вони могли один за одним доношувати одяг: Марта після Марен, Мона після Марти, Міллі після Мони, Мина після Міллі, Мадс після Мартіна, а Малюк Мортен носив все після всіх, але тоді всі речі були вже такі зношені, що мамі доводилося вирізати з них вцілілі шматки і з цих шматків шити йому штани.
Мортену дуже подобалося, що у нього штани виходили різнокольорові. Коли йому ставало нудно, він міг без кінця роздивлятися різнокольорові клаптики матерії, з яких був зшитий його одяг"

У центрі оповідання - життя великої-превеликої родини. Як і в будь-який інший сім'ї, тут безліч проблем. Тільки от герої книги на власному прикладі вчать нас, що проблеми - це ще не привід для зневіри. З будь-якою проблемою можна впоратися, проявивши трохи терпіння, любові та мудрості. А свято в тісній квартирці може бути анітрохи не гіршим, ніж свято у розкішному палаці

10. "Карлик Ніс" - Вільгельм Гауф
"Хоча злісна старуха зіпсувала його зовнішність, але змінити його душу не могла... Його засмучувала втрачена краса"
Зла відьма зачарувала маленького Якоба, перетворивши його на карлика з величезним носом. Тепер хлопчик на власному досвіді дізнається, як це - бути безпорадним і некрасивим. Герой переживе безліч труднощів, проте, вроджена доброта, почуття справедливості, працьовитість і цілеспрямованість допомагають йому подолати їх і знайти своє щастя. У захоплюючій формі Гауф ненав'язливо доносить до нас стару добру істину про те, як важливо в будь-якій ситуації залишатися людиною.

Телепрограма