Головна Мапа сайту Контакти
RSS

Новини каналу

10 розвиваючих ігор для вашої дитини

10 розвиваючих ігор для вашої дитини

3 липня 2020 | 14:31

Чим зайняти дітей? Питання, що хвилює батьків з самого початку карантину. Інтернет, телефони, комп'ютери, планшети давно і міцно увійшли в наше життя і стали його невід'ємною частиною. А наші маленькі діти часто розбираються у технічних пристроях набагато краще за нас. І все ж, навіть найбільш новомодний гаджет не замінить дитині живе спілкування з батьками. Яким би кмітливим не був ваш малюк, його природні здібності необхідно розвивати. І в цьому вам чудово допоможуть ігри з нашої сьогоднішньої добірки.

 

1. Ресторан
Взагалі, грати у ресторан можна з будь-яким посудом, навіть одноразовим, вся справа лише в уяві. Але, звичайно ж, задоволення для дитини, буде більш повним, якщо ви придбаєте спеціальний іграшковий сервіз з маленькими тарілочками, чашечками та мисочками.

2. Лікар
Для цієї гри краще купити спеціальний набір лікаря, нехай навіть найпростіший, він зробить вашого малюка соліднішим і додасть йому віри у себе. Втім, якщо ви ще не придбали набір або у вас немає його під рукою, можна обійтися і підручними засобами. Скакалка цілком може замінити стетоскоп, а пластиковим шприцем (без голки, зрозуміло), дуже зручно робити будь-які ін'єкції.

3. Магазин
Щоб грати у магазин, взагалі ніякого спеціального набору не потрібно - ви можете торгувати всім, що є у вас вдома. У якості грошей можна використовуватися справжні монетки (дивіться тільки, щоб дитина не тягнула їх до рота) або нарізати купюри з кольорового паперу.

4. Печера з подушок
Печеру з подушок можна збудувати для себе, а можна і для ваших іграшкових тварин, наприклад, динозаврів. Краще, звичайно, якщо у вас є великі диванні подушки, тоді печера вийде масивнішою. Втім, звичайні подушки для сну і декоративні подушки також підійдуть. Чим більше подушок - тим оригінальнішою вийде ваша печера.

5. Миття посуду в тазику
Цю процедуру можна зробити продовженням гри в ресторан, а можна проводити як індивідуальну гру. Необов'язково обмежуватися тільки посудом, можна гарненько вимити формочки для гри у пісочниці.
Ще один варіант цієї гри - купання іграшкових тварин. Можна запропонувати дитині відчути себе працівником зоопарку або цирку, який повинен стежити за тим, щоб його чотириногі підопічні були чистими та доглянутими.

6. Конструктор
Значення конструкторів для дитячого розвитку важко переоцінити. Тут задіяні і мислення, і пам'ять, і фантазія. Тільки звертайте увагу на те, щоб дитина намагалася створювати різні конструкції, а не зациклювалася на чомусь одному. Ну і, звичайно ж, допомагайте знаходити рішення, коли малюк заходить у глухий кут.

7. Пазли
Ще одна не лише цікава, але і дуже корисна гра. Пазли розвивають образне і логічне мислення, дрібну моторику, допомагають дитині навчитися знаходити зв'язок між цілим і його частинами. Щоб зацікавити малюка цією головоломкою почніть з пазлів, цікавих для нього за тематикою - наприклад, картинок з його улюблених мультиків.

8. Кінетичний пісок
Відносно нова іграшка, яка з'явилася у нашій країні буквально кілька років тому. Кінетичний пісок схожий на вологий пісок, за одним винятком - він ніби тече крізь пальці але залишається при цьому весь час сухим. Завдяки цій властивості дитина може ліпити пасочки, будувати замки, навіть кидатися піском просто у квартирі, абсолютно не забруднюючи ваше житло.

9. Кубики Д’єнеша
Кубики Д’єнеша насправді - це не лише кубики. Це цілі набори геометричних фігурок, у яких ці фігурки згруповані за формою, кольором, розміром і товщиною. Вигадав їх угорський математик і психолог Золтан Д’єнеш, і це справжній клондайк для розвитку вашої дитини. З ними можна грати в різноманітні ігри, які допомагають розвинути аналітичне та логічне мислення, творчі здібності, сприйняття та уяву.

10. Мовчанка
У цю гру добре грати, коли мама зовсім втомилася і їй потрібно хоча б кілька хвилин спокою. А ще вона хороша тим, що вчить дитину терпінню та дисципліні. Як уже зрозуміло з назви, програє в цій грі той, хто першим вимовить слово. Щоб зацікавити малюка "мовчанкою", мамі варто озвучити, що переможець отримає приз, а перед початком гри вимовити якийсь цікавий віршик. 

Телепрограма